Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiatrowie

Wyszukiwarka

62-100, Wągrowiec, Wiatrowo 1

szkoła tel. -672689779, 605553202

przedszkole tel.  672689804, 661483589 

E-mail: sekretariat@zspwiatrowo.szkolnastrona.pl


  • Statystyki

    • Odwiedziny: 806890
    • Do końca roku: 242 dni
    • Do wakacji: 49 dni

  • Kartka z kalendarza

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 .  Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Projekt skierowany jest do wszystkich typów szkół i obejmie swoim działaniem 600 placówek z terenu Wielkopolski.W ramach Projektu, realizowanego w ciągu pięciu lat, przewidziano sześć różnych podprojektów edukacyjnych, w tym trzy skierowane do szkół podstawowych:

  • Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski
  • Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty
  • Uczniowskie Laboratoria Informatyczne.
 
Nasza szkoła od początku listopada do końca maja bierze udział w podprojekcie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski .Efektem pracy wszystkich uczniów będzie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski zawierająca ponad 100 multimedialnych wpisów, które stworzą unikatowy, dostępny w Internecie materiał cyfrowy związany z Wielkopolską. Projekt ma szczególne zadanie zainteresować uczniów historią i współczesnością regionu, budować lokalną tożsamość, konsolidować środowiska lokalne oraz promować region. W założeniu ma być interdyscyplinarną przygodą naukową, która pomoże uczniom szkół podstawowych połączyć wiedzę szkolną z zakresu historii, wiedzy o kulturze czy języka polskiego – z rozwojem ich kompetencji interpersonalnych. Uczniowie przygotują kwerendy archiwalne i biblioteczne, poznają ciekawych ludzi, z którymi przeprowadzą wywiady, i napiszą hasła do Cyfrowej Encyklopedii Wielkopolski. W ramach podprojektu zostanie stworzona sieć edukacyjna, umożliwiająca korzystanie z Internetu całej społeczności szkolnej. Uczniowie zdobędą informatyczne podstawy programowania i korzystania z aplikacji cyfrowych, a wyposażenie pracowni przedmiotowych w narzędzia dydaktyczne umożliwi kontynuację zajęć lekcyjnych w szkołach z wykorzystaniem technologii informacyjnej również po zakończeniu projektu.Projekty uczniowskie szkół uczestniczących w podprojekcie wezmą udział w konkursie ocenianym przez recenzentów – ekspertów naukowych. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone, a finałem będzie uroczysta gala podsumowująca II edycję podprojektu.